Nazwa zadania: Biało-czerwona w każdym oknie – zaplanowanie i przeprowadzenie akcji.

Szkoła: Społeczny Zespół Przedszkolno - Szkolny 101 w Olsztynie

Email szkoły: ssp101@ssp101.olsztyn.pl

Email opiekuna: u.mlodzianowska@ssp101.olsztyn.pl

Opiekun: Urszula Młodzianowska

Barwy: biała i czerwona zostały uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792 roku. Podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustaw Rządowej damy wystąpiły wówczas w białych sukniach przepasanych czerwoną wstęgą, a panowie nałożyli na siebie szarfy biało-czerwone.

Tę formę uczczenia święta państwowego trudno dziś powtórzyć (czy na pewno?), ale z pewnością można pokusić się o zachęcenie wszystkich mieszkańców swojego bloku czy ulicy o przystrojenie okien biało – czerwonymi flagami.

26 kwietnia 2018 r. podczas pikniku majowego uczniowie i nauczyciele Stojedynki, podczas wspólnego świętowania i przeżywania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Święta Konstytucji 3-go Maja rozdali mieszkańcom osiedla Jaroty biło-czerwone chorągiewki w ramach akcji biało-czerwona w każdym oknie. Zachęciliśmy mieszkańców do wywieszenia flagi w oknie, szczególnie w dniu 2 maja- w Dniu Flagi.

1. chor 1.jpg image/jpeg
2. chor 2.jpg image/jpeg