Nazwa zadania: "Święto państwowe nie musi być nudne" - zainicjowanie obchodów świąt państwowych.

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP w Braniewie

Święto państwowe to okres związany z historią państwa, tradycjami i kulturą państwową. To moment ważny dla budowania wspólnoty. Poczucie, że są wydarzenia, które łączą wszystkich Polaków. Zestawienie tych dwóch wyrazów powoduje, że najczęściej myślimy o poważnej uroczystości, pełnych powagi chwilach. Czy słusznie? Dlaczego ten wyjątkowy świąteczny dzień nie może stać się czasem radości i interesujących działań? Na pewno może...

Uczcijcie święto państwowe w wymyślonej przez siebie niesztampowej formie, pamiętając o wydarzeniach, które są kanwą obchodów. Możecie skorzystać z ogólnodostępnych narzędzi i instytucji np. wystaw, muzeów, gier miejskich, ale własne pomysły będą najcenniejsze. Zachęćcie innych do udziału w obchodach. Pamiętajcie, że między wesołością, a wesołkowatością przebiega cienka granica i zaplanowane przez was obchody nie mogą jej przekroczyć.

Przemarsze, sztandary, składanie kwiatów, orkiestra przygrywa "pieśni z epoki"... A MY CHCEMY INACZEJ... Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 w Braniewie uczciła święto Odzyskania Niepodległości w radosny, nieszablonowy sposób. Dnia 11 listopada 2017 r., ponad 400 uczniów wraz z nauczycielami utworzyło "żywą flagę". A efekt? Było radośnie, "biało-czerwono" i ... dla każdego (bez względu na wiek :)

1. IMG_2471.JPG image/jpeg
2. IMG_2486.JPG image/jpeg