Nazwa zadania: Złóż życzenia Marszałkowi – przygotowanie i wysłanie kartek z życzeniami urodzinowymi lub imieninowymi do Muzeum w Sulejówku.

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

Tradycja świętowania imienin Marszałka Piłsudskiego sięgała czasów I wojny światowej. Po raz pierwszy na szerszą skalę dzień jego imienin (19 marca) świętowany był w 1915 roku. Piłsudski otrzymał od swoich podwładnych między innymi złoty zegarek z napisem: "Kochanemu Komendantowi – Korpus Oficerski".

Specyficzne były imieniny w roku 1918, kiedy to Piłsudski był więziony w twierdzy magdeburskiej. Otrzymał wtedy bardzo wiele kartek z życzeniami, które Niemcy przekazali mu  dopiero po uwolnieniu z Magdeburga.

W epoce e-maili i wiadomości SMS przygotujcie tradycyjną kartę z życzeniami imieninowymi (lub urodzinowymi) i wyślijcie ją do Muzeum w Sulejówku.

Karta może być namalowana, narysowana, wyhaftowana, itp. – jej przygotowanie zależy od Waszej inwencji. Życzenia powinny odnieść się do konkretnej osoby i odbiegać od zwyczajowego szablonu.

Kartka dla Marszałka Józefa Piłsudskiego. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była doskonałym momentem, aby uczcić pamięć naszego wodza naczelnego Marszałka Piłsudskiego i wykonać dla Niego kartkę z życzeniami. 9 listopada 2018 roku uczniowie klas 0 - III pod kierunkiem wychowawców wykonali prace plastyczne na temat: „ Kartka z życzeniami dla Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Wykorzystano różne techniki plastyczne. Najładniejsze i najciekawsze kartki z życzeniami wysłano do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.