Nazwa zadania: Zaprojektowanie gry (np. planszowej) związanej z drogami do niepodległości.

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

7. Eskadra Myśliwska im. Tadeusza Kościuszki (tzw. „Eskadra Kościuszkowska”) była pododdziałem lotnictwa myśliwskiego Wojska Polskiego z lat 1918-1925, walczącym podczas wojen: polsko – ukraińskiej i polsko – bolszewickiej. Wcześniej nosiła nazwy III Eskadry Lotniczej i 7 Eskadry Lotniczej. Służyli w niej m.in. ochotnicy amerykańscy. Jeden z nich to Merian C. Cooper, amerykański filmowiec, reżyser i scenarzysta, którego najpopularniejszym filmem jest King Kong z 1933 roku. O eskadrze można przeczytać w książce Dług Honorowy Roberta F. Karolevitza i Rossa S. Fenna.

Można też, korzystając z gry planszowej W obronie Lwowa wydanej przez IPN, powstrzymać 1. Armię Konną szybko zmierzającą do Lwowa. Planszówki to doskonała okazja do ciekawego spędzenia czasu. Dzięki zabawie można dowiedzieć się czegoś nowego, rozwinąć strategiczne myślenie, spędzić czas w towarzystwie osób od lat kilku do kilkudziesięciu.

Projektując grę, pamiętajcie o zachowaniu wszelkich zasad właściwych dla tego typu projektów (jasne określenie zasad, rzetelne przygotowanie materiałów wykorzystywanych w grze, odpowiednia grafika, itd.)

Oczywiście gra planszowa, to jedna z propozycji. Inne zależą wyłącznie od inwencji autorów.

GRA PLANSZOWA: „ DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI” Celem gry jest pokonanie całej planszy od pola NIEWOLA do pola WOLNOŚĆ. Podczas gry gracze odpowiadają na pytania związane z wydarzeniami z okresu niepodległości umieszczone na dodatkowych kartach. Kolory kart wskazują poziom trudności pytań, a instrukcja reguluje zasady gry. Pionki to postaci, które odegrały ważną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości: J. Piłsudski, W. Witos, I. Paderewski, R. Dmowski. Gra kończy się kiedy jeden z graczy dotrze do pola WOLNOŚĆ. Wszystkie elementy gry zostały wykonane samodzielnie przez uczennice klasy III gimnazjum.

1. IMG_20181221_101859.jpg image/jpeg
2. IMG_20181221_094750.jpg image/jpeg
3. IMG_20181221_101652.jpg image/jpeg
4. img.JPG image/jpeg