Nazwa zadania: Nawiązanie kontaktu z Polonią lub Polakami żyjącymi poza krajem – wspólne wykonanie wybranego zadania (np. biało – czerwona w każdym polskim oknie).

Szkoła: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lubochni

Opis zadania:

Poza Polską żyje obecnie ok. 20 milionów osób o narodowości polskiej. Do tego grona zaliczani są ci wszyscy, którzy przechowują tradycje polskie i przejawiają zainteresowanie polskimi sprawami. W kraju swojego zamieszkania przypominają o polskiej historii bądź ważnych postaciach np. w niektórych stanach USA obchodzony jest Dzień Pułaskiego. Nawiążcie kontakt z Polakami mieszkającymi poza Polską, zaproponujcie uczczenie 100 – lecia odzyskania niepodległości poprzez wspólne wykonanie wybranego zadania. Możecie razem je wymyślić albo zaproponować te znajdujące się w niniejszym programie.

Opis realizacji:

Nawiązałam kontakt z Polską Szkołą „Polca” w Belfaście /Polca School. Szkoła włączyła się w realizację projektu dla Niepodległej realizując swoje wybrane zadania w każdej grupie wiekowej. Dyrektor szkoły Pani Adrianna Koper napisała: Święto Niepodległości, Dzieci z naszej szkoły rozpoczęły przygotowania do obchodów Setnej Rocznicy Święta Niepodległości. W uroczystych przygotowaniach biorą udział zarówno duzi, jak i mali. Młodsze dzieci uczą się wierszy i piosenek oraz wykonują piękne prace plastyczne, które będą stanowić dekoracje w tym wyjątkowym dniu. W starszych klasach jest realizowany cykl tematów pod tytułem Droga do Niepodległości. I chociaż większość z naszych dzieciaków urodziła się poza granicami kraju, to wiedzą, co to jest polski dom i polska szkoła ; -). Język polski i polska kultura są zawsze z nami w życiu codziennym...| Zdjęcia i notatki z realizacji zadań w Polskiej Szkole ‘Polca” w Belfaście znalazły się w holu naszej szkoły.

Załączniki

Lp. Nazwa Typ
1. POLCA_cz2 (1).zip application/x-zip-compressed
2. POLCA_SWIETO_NIEPODLEGLOSCI_CZ1.zip application/x-zip-compressed