Nazwa zadania: Kartka z kalendarza – moja miejscowość 100 lat temu – przygotowanie, według ustalonego formatu, elementów kalendarza.

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

Opis zadania: kartka_z_kalendarza

Znacie to miejsce? Na mapie to ten sam punkt, a fotografie dzieli 100 lat.

Wybierzcie w swojej miejscowości dwa miejsca, które dzieli cały wiek. Przyślijcie fotografie i opis wybranego miejsca. Co zmieniało się w jego przestrzeni podczas stu lat, jakie funkcje pełnił dany obiekt, jakie ciekawostki są z nim związane?

Uczniowie klasy VII naszej szkoły zebrali informacje na temat ratusza i wieży ciśnień w Morągu. Dowiedzieli się jakie zmiany zachodziły w nim na przestrzeni dziejów, szczególną uwagę zwracając na ostatnie sto lat. Zaciekawiło nas to, że pomimo wielu niesprzyjających okoliczności (działania wojenne, gradobicie, pożary, zaraza w 1427 roku, dżuma w XVII wieku, trzęsienie ziemi w 1818 roku) – miasto trwa i rozwija się. W ten sposób powstała wzbogacona fotografiami prezentacja przedstawiająca historię wybranych i opisanych przez nas obiektów, które są wizytówką stolicy naszego regionu - miasta Morąga. Prezentacje będą wykorzystywane na różnorodnych lekcjach, przyczyni się to do kształtowania świadomości historycznej wśród naszych uczniów.

1. Prezentacja - ratusz Morąg. (1).pptx application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation
2. Prezentacja - wieża ciśnień Morąg..pptx application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation